У просунутих американців цим питанням займаються спеціально навчені люди - closet designer.
І це зовсім не дизайнер санвузлів, як ви могли б подумати! Робота цього фахівця полягає в організації зон зберігання речей у будинку. В першу чергу - гардеробних, звичайно. І не тільки. У нас таких фахівців немає. Доводиться бути самому собі «клозет дезігнером», і професійні поради тут явно не завадять.
Порада № 1
Звичайно, кращим варіантом організації зберігання речей стане гардеробна кімната. Тим більше, що не завжди для неї потрібна велика площа. Мінімально необхідний «обсяг» - 4 м2. Для економії площі цей простір можна відокремити мобільного перегородкою.
Порада № 2
Зверніть увагу на колір для обробки стін у гардеробній - краще, якщо він буде не нейтральним, а яскравим, щоб одяг виділялася на такому тлі. У Крістіни Агілери, наприклад, гардеробна яскраво-рожева. До речі, це ж зауваження відноситься і до кольору всередині шафи - на темному фоні губляться темні брюки і светри, на білому, відповідно - білі речі
Порада № 3
Місце для зберігання можна організувати ЗА ліжком або комодом, якщо розташувати їх по діагоналі. До речі, діагональ оптично розширює простір.
ПІД ліжком теж можна багато чого заховати, зрозуміло, з того, чому не користуємося щодня, наприклад, сезонний одяг. Для зберігання підійдуть картонні коробки або контейнери на коліщатах.
Порада № 4
Ефект захаращення кімнати шафами можна "нейтралізувати", якщо стіни оформити в тон меблів. З міркувань безпеки виступаючі ручки краще не використовувати.
Рада № 5
Вертикальні шафи підійдуть для зберігання краще, ніж горизонтальні. Варто враховувати, що «глухі» поверхні «крадуть» простір, а відкриті стелажі створюють ілюзію свободи і простору. Однак, шубу або плащ на стелаж навряд чи вкладеш. Для цього все-таки краще використовувати шафу з щільно закриваються дверцями.
Рада № 6
Чудовий спосіб зберігання речей самого різного калібру - подіум. На піднесення можна поставити м'які меблі або влаштувати тут оригінальне місце для сну в японському стилі.
Порада № 7
З підлоги переметна на лінію стелі: антресолі теж не найгірший варіант. Але дуже часто сюди потрапляють речі, про які ми в швидкості благополучно забуваємо. Роки опісля, виявимо цей «космічне сміття» (який за цей час ЖОДНОГО РАЗУ не пригодився!), Можна тільки диву даватися - чи варто було для цього городити антресолі?!
Рада № 8
Щоб уникнути ситуацій, описаних у раді № 7, можна скористатися рекомендацією з області, швидше, психології, ніж дизайну. Раз на рік проводите ревізію речей, і користуючись «методом чотирьох контейнерів», розкладаючи все по категоріям:
Викинути;
Роздати (або продати);
Зберігати;
Використовувати.
Речі з останніх двох категорій теж класифікуйте на предмети для «первинного простору» (швидше за все сюди увійде все з контейнера з написом «використовувати», можливо, частина, - з «зберігати»); та на об'єкти «вторинного простору» (сезонний одяг, речі, якими ви не користуєтеся щодня).
Рада № 9
Шукайте нестандартні рішення: пара симпатичних гачків на двері з внутрішньої сторони (для ременів або шарфів) виглядають все одно краще, ніж захаращеності простір.
Рада № 10
Взагалі, питання з організацією місць зберігання можна вирішити двома способами: перший - купити нову шафу, другий - позбутися від усього зайвого. І в зв'язку з цим пропонуємо, мабуть, самий радикальний рада. Панічно боїтеся безладу в будинку? Облаштовувати інтер'єр в стилі мінімалізм - немає речей, немає проблем!
Комментариев нет:
Отправить комментарий