четверг, 26 июля 2012 г.

Облицювання кахлем


Купуючи плитку для облицювання стін і підлоги необхідно знати деякі моменти. Перш за все, потрібно визначитися, кахель якого виробника вам необхідний. Брати тільки одну партію з урахуванням бою і підрізування. Інакше при додатковій покупці може бути кахель з іншої партії, а це значить буде інший відтінок або розмір. Брати плитку 1 сорту, тому що другий сорт в одній коробці може відрізнятися або по відтінку або за розміром.

Ви повинні знати, що є плитка для внутрішніх робіт, а так само для зовнішніх робіт, і для басейнів. До кожного виду облицювальної плитки призначений спеціальний плитковий клей. Керамічна плитка, призначена для облицювання стін, ні в якому разі не може бути покладена на підлогу.


Перш ніж приступити до облицювання підлоги необхідно загрунтувати підлогу грунтовкою глибокого проникнення, для кращої адгезії. Потім знайдіть середину приміщення і від нього починайте класти плитку для підлоги. Це дасть вам симетрію і рівномірну підрізування з боків приміщення.

Вибравши кахель і плитковий клей приступаємо до роботи. Готувати плитковий клей необхідно спеціальним міксером або перфоратором з патроном для спеціальної насадки. Клей повинен бути середньої консистенції, тому що рідкий клей буде стікати, і не буде тримати кахель на стіні, і сильно густий плитковий клей також погано утримує кахель на стіні.
Керамічну плитку можна класти як зверху стіни, так і знизу. Якщо ви укладаєте кахель зверху, то перший ряд починають ложить від стелі, але при цьому спочатку відбивають рівнем по периметру стін розмір керамічної плитки, тому що не завжди кут стику стелі і стіни під 90%. Які переваги дає такий вид роботи? Останній ряд підрізування буде покладено внизу. А невеликі нерівності між плиткою і стелею прикриваються спеціальним стельовим плінтусом. Якщо ж ви вирішили почати класти кахель знизу вгору, то перший ряд укладають відразу на плитку підлоги, при цьому перш відбивши рівнем по периметру стін розмір керамічної плитки. Якщо будуть незначні відхилення підлоги, то ці дефекти можна закрити плінтусом. Але при такому методі укладання кахлю, підрізка буде вгорі в останньому ряду.
Розчин плиткового клею наносимо на стіну і на керамічну плитку шпателем і робимо шорсткої поверхні гребінчастим шпателем, для кращої адгезії. Для рівної симетрії між плитками укладаються спеціальні хрестики або клини.

Керамічну плитку при необхідності ріжуть спеціальним інструментом - плиткорізів. Вони бувають механічні і електричні. Для вирізування, при необхідності, круглих отворів використовують спеціальні коронки потрібного діаметру.
При укладанні облицювального кахлю площину завжди перевіряється рівнем. І при виявленні нерівностей за рівнем, їх тут же усувають. Після чого дають висохнути поверхні не менше 24 години.
Після того як покладений кахель висох, необхідно затерти шви між плиткою спеціальною затіркою. Затірки бувають як на гіпсовій основі, так і на цементній. Затірки мають велику колірну палітру. Тому підібрати в тон кахлю не складе великих труднощів.

Розводять затірку водою, роблячи консистенцію густої сметани, наносячи її на шви спеціальним гумовим шпателем. Після висихання надлишки затірки знімають цим же шпателем і протирають кахель м'якою ганчіркою.

Комментариев нет:

Отправить комментарий