На першому етапі, перед фарбуванням стелі, необхідно провести всі підготовчі роботи, вивчити стан стелі, вибрати тип необхідної вам фарби, розрахувати площу поверхні підлягає фарбуванню. Коли все це зроблено, залишається захистити підлогу від падаючих зверху грунтовки і фарби, і можна приступати до безпосередніх робіт.
Лакофарбові матеріали висувають безліч вимог до поверхні, на яку їх наносять. Якщо ці вимоги не виконані, ви отримаєте покриття як мінімум абсолютно не відповідає естетиці, як максимум термін служби цього покриття буде дуже маленьким.
Якщо ви збираєтеся працювати з стелею який вже офарблювався раніше, то на першому етапі вам необхідно видалити всю стару фарбу. Коли вся відокремлювати механічним чином фарба видалена, можна приступати до миття стелі, яке виробляється чистою водою. При цьому багато що залежить від того, яка фарба була нанесена на стелю спочатку, тому рекомендується зробити пробне відмивання на невеликій ділянці стелі. Якщо стара фарба легко змивається і починає відразу ж розчинятися у воді, то швидше за все це фарба на клейовій основі. На поверхні забарвлені подібною фарбою не можна наносити нові лакофарбові матеріали, перед цим її всю слід ретельно відмити.
Поверхня стелі змочується водою, після чого товсті шари старої фарби видаляються за допомогою шпателя, а тонкі відмиваються губкою. Якщо ж стара фарба у воді не розчиняється і розмазується при шорканье сухою ганчіркою, то швидше за все це фарба вапняного типу, або латексна фарба низько якості.
Після того як фарба була видалена і стеля висохла можна приступати до грунтовки поверхні, для цього використовують спеціальні грунтувальні лкм.
Далі, якщо фарбування проводиться в приміщеннях зі звичайним рівнем вологість, то стелю обробляється звичайної дрібнозернистою шпаклівкою. Після того як поверхня висохне, її необхідно відшліфувати за допомогою наждачного паперу. Не забудьте перед цим підготувати захисні засоби для очей та органів дихання. Після шліфування поверхня повинна бути ретельно очищена.
Далі виробляється грунтовка поверхні, для цієї мети існують спеціальні грунтувальні ЛКМ. Якщо ви збираєтеся забарвлювати стелю в приміщеннях з високою вологістю, наприклад у ванній, або на кухні, то для початкової підготовки стелі можна використовуватися тільки спеціальні вологостійкі шпаклівки. В іншому підготовка стелі до фарбування аналогічна.
Далі вам слід вибрати фарбу відповідного відтінку, миючих та більш щільну якщо мова йде про кухню або ванну, наприклад емаль пф-115. В першу чергу забарвлюються важкодоступні і складні для фарбування місця, такі як кути, стики стелі та стін. Фарбування проводиться в два шари. Напрямок фарбування проводиться від джерела поширення світла - від вікна в глиб кімнати.
Комментариев нет:
Отправить комментарий