понедельник, 1 октября 2012 г.

Яке вибрати підлогове покриття


Ви робите чи плануєте ремонт, але ніяк не можете визначитися з підлоговим покриттям? Не біда. Все простіше, ніж вам здається.
Його вибір - питання ваших умов, бюджету та пропонованих вимог до майбутнього підлозі.

Натуральне дерево
Це покриття саме екологічне, тому що натуральне. Воно позитивно впливає на здоров'я людини - не виділяє шкідливих речовин у повітря, підтримує оптимальну вологість повітря тому здатне втягувати зайву вологу, а потім поступово її виділяти, коли повітря стане сухим.

Воно гарне і живе. З цієї ж причини, як усе живе, вимагає підвищеної уваги. Дерево дихає і реагує на вологу, внаслідок чого можуть утворитися тріщини, щілини, грибкові ураження. Деревом люблять поласувати і деякі комахи - наприклад, усім відомий, шашіль.


Звичайно, сучасні технології дозволяють всього цього уникнути. Дерево обробляють від усіх можливих проблем, але питання про його екологічності після цього залишається спірним.

 Ціна натурального дерева досить висока. Вона залежить від виду дерева, його якості і способу обробки, але в будь-якому випадку - буде вище, ніж аналогічного класу - штучне покриття.

Його монтаж досить трудомісткий і вимагає суворого дотримання технології.

Ламінат.
Цей матеріал дуже зручний і легкий в монтажі. Виглядає не гірше натурального дерева і значно дешевше нього.

Володіє стійкістю до стирання, не вимагає покриття лаком, легко миється. В залежності від виду - буває вологостійким (не розбухне від пролитої води), термостійким (для монтажу на теплу підлогу).

Виготовляється він з ДВП або ДСП з різною просоченням і подальшим покриттям зносостійкою плівкою (її зносостійкість і термін служби залежить від класу ламінату).

Недоліки, порівняно з натуральним деревом, - це термін служби (він менше, ніж у дерева) і труднощі, а то й зовсім неможливість, ремонту.

Лінолеум
Те, що ми звикли називати просто лінолеумом - насправді, правильно називається - ПВХ - лінолеум.
Натуральний лінолеум-екологічне покриття. Виготовляють його на основі лляної олії, смоли-живиці, деревного і вапнякового порошків і натуральних барвників.

Цей матеріал володіє бактерицидними властивостями (дуже підійде для дитячої), він не горить (від упалої сигарети - не залишиться й сліду), не проколюється тонкими каблуками і кігтями тварин (досить товстий і дуже еластичний). Антистатичний, підходить для покриття теплої підлоги, стійкий до побутової хімії.

З недоліків - насамперед ціна, він досить дорогий. Випускається в досить обмеженому дизайні (правда, різних кольорів). З часом він втрачає яскравість і свіжість кольору, через природні окислювальних процесів. Вигоряє на ділянках, постійно освітлених сонцем. Швидко вбирає барвники (навіть, якщо на підлогу впала буряк) і плями, в наслідок, відтерти не вдасться. Стелити його на кухні, не варто.

ПВХ - лінолеум - поступається  натуральному, але і позбавлений практично всіх його недоліків.

Його слабкі сторони - невисока температура плавлення (для покриття теплої підлоги - не підійде), погана стійкість до стирання і розчинників.

Однак швидкість і простота монтажу, невисока ціна, легкість у догляді та обширний асортимент (від різних квітів до імітації дерева, каменю і плитки) - роблять його дуже популярним.

Плитка
Дуже практична і зручна в утриманні та догляді. Має величезний вибір дизайну, кольорів і форм. Буває різної товщини і стійкості до стирання. Володіє відмінною теплопровідністю, що робить її ідеальним покриттям для теплої підлоги.

 Діапазон цін дуже широкий і не завжди прямо пов'язаний з якістю. Вітчизняна плитка високого класу може бути дешевше імпортної - середньої якості.

Основний недолік в тому, що її монтаж вимагає досить навичок. При їх відсутності - вартість підлоги сміливо примножте на 3 - ціна плитки + ціна розчину, плюс вартість робіт з монтажу.

Але, варто відзначити і той факт, що при хорошій якості плитки і самої роботи - це покриття «на все життя». Можливо - це ваш варіант.



Комментариев нет:

Отправить комментарий