пятница, 7 сентября 2012 г.

Внести в інтер'єр елемент фантазії - декоративні стінні панелі



На ринку оздоблювальних матеріалів стінові панелі з'явилися порівняно недавно, але вже завоювали успіх у споживачів. За допомогою панелей можна в самі короткі терміни повністю оновити інтер'єр вашої квартири або офісу. І хоча ці панелі частіше називають стінними, вони підходять і для обробки стелі.

Панелі розрізняються і за матеріалом, з якого вони виготовлені, та за типом збірки, і по експлуатаційних властивостях. Розглянемо коротко, якими ж панелями ми можемо прикрасити інтер'єр.

Найчастіше застосовуються складальні рейкові панелі - довгі планки, що мають два варіанти збірки: в одному варіанті по крайках розташовуються з одного боку паз, а з іншого - гребінь (шип), інший варіант - стикувальні пази, які влаштовуються по обидва боки. У другому варіанті для з'єднання пазів панелей застосовують спеціальні рейки (вставки). Для складальних панелей можна придбати куточки, плінтуси, карнизи та інші аксесуари.


Крім рейкових панелей виготовляються плиткові панелі (плитки квадратної форми). Якщо ви хочете внести в інтер'єр елемент фантазії, ви можете навіть викласти візерунок з таких квадратних плиток.

Також існують листові панелі. Вони являють собою аркуші великого розміру, часто 1,22 х 2,44 м. Вони не мають стикувальних пазів і шпильок. Стики необхідно закрити спеціальними рейками або закрити герметиком. За матеріалом, з якого виготовлені панелі, розрізняються панелі з натуральної деревини, ДСП, ДВП, панелі МДФ, пластикові панелі.

Дерев'яні панелі виготовляються або повністю з масиву деревини цінних порід (дуба, кедра, клена, вільхи), або з коштовних порід виконується тільки лицьовий шар, а для інших шарів застосовуються хвойні породи (сосна, ялина). Щоб такі панелі можна було використовувати в приміщеннях будь-якого призначення, навіть у вологих приміщеннях, їх покривають спеціальним водонепроникним воском.

ДСП, ДВП, MDF являють собою матеріали, сформовані з деревних стружок або тирси. При виготовленні в стружкову масу вводять різні сполучні добавки. При виготовленні за традиційними технологіями ці сполучною були формальдегідні смоли й клейові речовини, але зараз застосовуються й зовсім нешкідливі речовини, такі, як лігнін, речовина, що входить до складу деревини.

Область застосування цих панелей трохи обмежена через їх експлуатаційних властивостей. Так деревно-стружкові плити (ДСП) володіють невисокою водостійкістю, стійкістю до перепадів температури і вологості, не дуже високою міцністю. Тому можна сказати, що вони ні підходять тільки для обробки стін і стель у сухих приміщеннях.

Деревно-волокнисті плити (ДВП) можуть застосовуватися і для приміщень з підвищеною вологістю, але не для тих приміщень, де можливе пряме попадання води. Панелі на основі MDF водостійкі, міцні, їх область застосування досить широка. Їх можна безбоязно монтувати у ванних кімнатах, на кухнях і т д.

Пластикові панелі виготовляються з полівінілхлориду. Панелі ПВХ мають такі позитивні якості, як довговічність, 100%-ную вологостійкість, вони легкі в експлуатації і монтажі. Область їх застосування включає і приміщення, де можливо пряме попадання води, тобто, ними можна обробляти й ванні кімнати і навіть душові кабіни.

Декоративні стінні панелі можуть мати різну обробку лицьової поверхні. Це може бути шпон цінних порід дерева, текстиль, спеціальним чином оброблена папір. На панелі також наносяться захисні покриття. Вони оберігають панелі від проникнення вологи, впливу прямих сонячних променів, володіють антистатичним дією.

Таким чином, можна сказати, що декоративними панелями можна оформити будь-який інтер'єр: від ванної кімнати до вітальні, від строгого офісу до будуара гламурной дами.





Комментариев нет:

Отправить комментарий